**********************************************************************************************************

W ubiegłym tygodniu Wolontariat działający w Szkole Podstawowej nr 3 zorganizował „Kiermasz Bożonarodzeniowy”. Uczniowie szkoły i wychowankowie świetlicy wykonali ozdoby świąteczne, które ”rozeszły się” na kiermaszu za wolne datki. Dochód uzyskany z akcji wyniósł 1512,88zł. Środki zostały wpłacone na konto Fundacji „Zdążyć z Pomocą” i zostaną w całości przekazane na leczenie i rehabilitację Maksia Łajki – sześcioletniego chłopca, u którego zdiagnozowano chorobę genetyczną Dystrofię Mięśniową Duchenne`a. Wynik akcji, zaangażowanie uczniów, nauczycieli, rodziców i wszystkich pracowników szkoły przerósł najśmielsze oczekiwania organizatorów.

Z całego serca dziękujemy w imieniu Maksia i jego rodziców wszystkim, którzy okazali chęć pomocy i wielkie serce.

IMG-20211205-WA0004_Easy-Resize.com20211217_133815_Easy-Resize.com20211215_153521_Easy-Resize.com20211215_131543_Easy-Resize.com20211215_131541_Easy-Resize.com20211215_123618_Easy-Resize.com

**********************************************************************************************************

Resized_20211029_193750Resized_20211029_194009 Grupa wolontariuszy naszej Szkoły jak co roku przed Wszystkimi Świętymi zadbała o najbardziej opuszczone groby na Nowotarskim Cmentarzu. Na każdym z uporządkowanych grobów zapłonął znicz. Uczniowie modlili się również o szczęście wieczne dla zmarłych, o których wydawało się, że już nikt nie pamięta.
Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie..

*************************************************************************************************************************************************

Nauczyciele z naszej szkoły wzięli udział w akcji charytatywnej, mającej na celu pomoc w dalszym leczeniu Jasia Kozuby, który choruje na SMA.

„Bieg belfrów” odbył się początkiem października. Do pokonania był pewien dystans w wybranym stylu: bieg, spacer, jazda na rowerze. Reprezentantki naszej szkoły w składzie: Halina Dziedzic, Beata Polak, Anna Sięka- Garbarczyk, Magdalena Polak, Magdalena Świerzbińska, Anna Łowczowska, Elżbieta Stawarska i Alicja Jangrot- Jurkowska w wybranej przez siebie formie pokonały sporą ilość kilometrów, dorzucając swoją cegiełkę w tym szczytnym celu.
Zachęcamy wszystkich do brania udziału w podobnych akcjach, które mają na celu niesienie pomocy innym.
❤️image1image0

******************************************************************************************************************

Pomagamy chorym z fundacji im. Adama Worwy w Nowym Targu. Wolontariusze z cebulkami żonkilowymi.

image8009 (1)

 

***************************************************

jp2 (2)jp2 (1)

Wolontariusze pamiętają o rocznicy urodzin Jana Pawła II. Wyrazem tego są kwiaty i znicze pod pomnikiem papieża na nowotarskim lotnisku”

 • Wolontariusze pamiętają o rocznicy śmierci Jana Pawła II . Znicz pamięci zapłonął pod pomnikiem Papieża Polaka na nowotarskim lotnisku.
 • Wolontariusze wykonali charytatywne palmy wielkanocne. Całość zbiórki została przekazana na cele wolontariatu szkolnego.

palmy

 • „Formacja wolontariuszy”. Każda z dziewcząt mogła skorzystać z propozycji wyjazdu
 • image000000
 • Wolontariusze dbają o szkolną tablicę wolontariatu. Zawsze znajdziemy na niej aktualne wiadomości, ciekawostki i adresy osób, którym możemy pomóc.

wolwol2

 • Z okazji wypadającego w tym roku 40-lecia Solidarności, absolwenci i uczniowie naszej szkoły z inicjatywy szkolnego wolontariatu przedstawili  we wtorek 15 grudnia program słowno-muzyczny przed ikoną Matki Bożej Solidarności w kościele parafialnym na Kowańcu.

 image000000_Easy-Resize.comimage000000001002003004_Easy-Resize.comimage000000001002003004005_Easy-Resize.com

 • Wolontariusze uczcili pamięć Jana Pawła II, który przyczynił się do powstania ruchu Solidarności w Polsce. Był niejako jej duchowym ojcem. W łączności z peregrynującą Matką Bożą Solidarności w parafii na Kowańcu, wolontariusze zapalili znicz przed figurą Ojca Świętego na nowotarskim lotnisku, prosząc go o błogosławieństwo i pomoc we wszystkich sprawach lokalnych i społecznych.

 jp

 •  W czasie pandemii, kiedy są ograniczone kontakty osobowe Wolontariat z SP3 organizuje akcję w okresie Adwentu pt. SENIORZY LISTY PISZĄ…
  Zachęcamy seniorów do pisania listów, w których mogą podzielić się swoimi przeżyciami, spostrzeżeniami, ewentualnie potrzebami, które w miarę możliwości uda nam się zrealizować.
  Listy można podpisywać lub mogą być anonimowe. Prosimy o wrzucanie ich do przygotowanej skrzynki podpisanej  SENIORZY LISTY PISZĄ… do dn. 17 grudnia 2020 r.

 

 • W dniu 11 listopada, czyli w Święto Niepodległości Polski z inicjatywy Wolontariatu Szkolnego, zostały zapalone znicze na grobach Bohaterów Niepodległości.
    Znicze z logo naszej szkoły zapłonęły na nowotarskim cmentarzu na grobach poległych, którzy zapłacili własnym życiem, abyśmy mogli cieszyć się wolnością.
 z1z2
 • 21.10 2020r. przedstawiciele wolontariatu wzięli udział w pogrzebie pani Marii Guzik z Kowańca. Złożyli ofiarę na Mszę Świętą za śp. panią Marię, którą odwiedzali w ramach spotkań z seniorami. Pożegnali niesamowitą seniorkę, z którą mieli przywilej przebywać i rozmawiać.
 • Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2020/2021. Życzmy sobie wszyscy, aby był lepszy niż poprzedni i pozwolił nam normalnie w trybie stacjonarnym pracować.  W tym roku szkolnym w wolontariacie będą działać tylko chętni uczniowie z klasy 8a.
 • W październiku wolontariuszka Natalia wykonała kartkę okolicznościową z okazji Dnia Nauczyciela dla chorej pani dyrektor Ewy Łapsy, z życzeniami zdrowia od wszystkich uczniów naszej szkoły. Pamiętamy o naszej pani dyrektor i zawsze wspominamy ją w tym wyjątkowym dniu.
 • Na Święto Szkoły 16 października, wolontariusz Bartek przygotował specjalną prezentację dla swojej klasy, przypominającą postać świętego Jana Pawła II. Osoba tego wyjątkowego Patrona jest dla nas wzorem i przykładem w postępowaniu zarówno w naszym osobistym życiu jak i w pracy na rzecz drugiego człowieka.

______________________________________________________________________________________________________________

 • 15 lutego 2020 r. wolontariusze odwiedzili siedmioro Seniorów, z parafii Matki Boskiej Anielskiej, w ramach XXVIII Światowego Dnia Chorego. Wręczyli im własnoręcznie wykonane serca z życzeniami oraz kalendarze na rok 2020.  Kalendarze zostały opracowane przez Siostry Serafitki, których założycielką była błogosławiona Matka Małgorzata – Łucja Szewczyk, opiekunka osób chorych i starszych.

serce dla Seniorów  kalendarze dla Seniorówz3

 • „Walentynkowa skrzynka” – wolontariusze zainicjowali pomysł na walentynkową kartkę lub upominek. Walentynkowa niespodzianka to ciekawa książka, oczywiście kartka z życzeniami walentynkowymi, słodki podarunek dla swojej sympatii. Celem naszej zabawy było wywołanie uśmiechu na twarzy osoby, którą darzymy sympatią.
 • Za naszą działalność otrzymaliśmy podziękowania od nauczycieli z sopocieńskiej szkoły, od Sióstr Serafitek  z Boliwii, od rodziców  Kubusia

.z3z3z1

 

 • W imieniu wolontariuszy dziękujemy za każdy przysłowiowy grosz podarowany dla zaadoptowanego przez naszą szkołę chłopca sierotę z Boliwii – Luca. Jest to pięcioletni chłopiec pod opieką polskich sióstr zakonnych, Serafitek.  Akcja będzie trwała cały rok szkolny.  Z góry dziękujemy za dobre serce i współczucie dla osób biednych.

1

 •  W gronie wolontariuszy przed  świętami Bożego Narodzenia odbyło się spotkanie opłatkowe, na którym uczniowie połamali się opłatkiem, złożyli sobie życzenia świąteczno – noworoczne.

2     1

 • Kolejnym działaniem wolontariuszy było zrobienie stroików świątecznych oraz kartek z życzeniami z okazji Świąt Bożego Narodzenia i przekazanie ich odwiedzanym Seniorom przy okazji składając im świąteczne życzenia i łamiąc się opłatkiem.

 

 • W dniach od 16.12 do 19.12 wolontariusze przeprowadzili w naszej szkole kiermasz świąteczny, rozpowadzane były własnoręcznie wykonane karty świąteczne, ozdoby i stroiki świąteczne oraz sianko wigilijne.  Zebrane fundusze zostały przekazane na cele charytatywne dla zaadoptowanego chłopca Luca oraz na potrzeby naszej świetlicy szkolnej

.20191209_130415    20191216_095424          20191217_191231     Zkiermasz6

 • 03.12.2019 r.  na spotkaniu Dzieci Maryi św Mikołaj rozdawał upominki dzieciom, które wcześniej wylosowały się nawzajem.

Znalezione obrazy dla zapytania św mikołaj

 • 02. 12.2019 r. przekazano do zgromadzenia Sióstr Serafitek w Boliwii prowadzących sierociniec kwotę 600 zł, na utrzymanie adoptowanego przez naszą szkołę, chłopca Luca. Pieniądze pochodzą z dobrowolnych datków uczniów, nauczycieli i rodziców. Opłacono utrzymanie tego chłopca w miesiącach IX,  X i XI 2019 roku.

11    22

 • 26.11.2019 r. odbyła się msza św. odprawiona za zmarłych Seniorów 2018/2019, których odwiedzali nasi wolontariusze. Wolontariusze wzięli czynny udział we mszy św. czytając Słowo Boże i śpiewając psalm.

 

215

 

 

 •   25.11.2019 r. w naszej szkole odbyła się zabawa Dzieci Maryi pod hasłem Bal Wszystkich świętych. Dzieci były przebrane za postaci Świętych. Oprócz zabawy przy muzyce, były też smakołyki, które przyniosły dzieci.

 

 •  18 . 11. 2019r.  przypada III Światowy Dzień Ubogich. Wolontariusze naszej szkoły po raz drugi zaangażowali się w pomoc ubogim osobom. Tym razem objęliśmy pomocą finansową chłopca – pięcioletniego Luca, sierotę z Boliwii, przebywającego w sierocińcu prowadzonym przez siostry Serafitki.  Akcja ADOPCJA SERCA polega ma tym, że chętni uczniowie wrzucają do puszki dowolne datki, które będą przekazywane bezpośrednio do sióstr Serafitek w Boliwii.  Akcja będzie trwała cały rok szkolny.  Z góry dziękujemy za dobre serce i współczucie dla osób biednych i samotnych oraz dziękujemy za każdy  ” grosz”.

1

 

 •  Wolontariusze podjęli się w miesiącu październiku, który został ogłoszony przez papieża Franciszka miesiącem misyjnym, zbierania zużytych znaczków pocztowych. W listopadzie zakończyła się zbiórka, zebrane pudełko znaczków zostało przekazane misjonarzom na cele misyjne. Wszystkim, którzy podarowali znaczki pocztowe i włączyli się w tę akcję dziękujemy.

 

 •  Wolontariusz przygotowali i wręczyli nauczycielom kotyliony biało – czerwone, upamiętniając  Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości przez Polskę po 123 lata zaborów.

Znalezione obrazy dla zapytania kotyliony

 

 • 5.11.2019 r. wolontariusze wzięli udział w akcji „Pamiętamy”.  Udali się pod pomnik, znajdujący się na Kowańcu, upamiętniający bohaterów walczących o niepodległość Polski w 1939r. Zapalili znicze i pomodlili się za zmarłych bohaterów oddając im cześć.

spotkanie z seniorami 3spotkanie z seniorami2

 

 • 30.10 zakończyka się akcja  KREDKOBRANIE. Uczniowie naszej szkoły podarowali 72 paczki kredek, które zostały przesłane dla dzieci Polaków na Białorusi. Bardzo serdecznie dziękujemy uczniom i rodzicom za zaangażowanie w tę akcję.

kredkobeanie

 

 • 29.10.19 r. w  kościele Matki Boskiej Anielskiej na Kowańcu, Dzieci Maryi i wolontariusze, w modlitwie różańcowej, modlili się za zmarłych seniorów z Kowańca, których wcześniej odwiedzali.

Znalezione obrazy dla zapytania różaniec

 • 26.10.19r.  na Marfianej Górze przy ognisku i pięknej pogodzie Dzieci Maryi spędziły miły czas. Były zabawy, piosenki, pieczone ziemniaki oraz smaczne kiełbaski. Za przygotowanie ogniska ślicznie dziękujemy rodzicom Martynki i Zuzi Łokieć.

4  2  13

 • Świeć przykładem – Noś odblaski– to nowa akcja informacyjna, kierowana do wszystkich uczniów naszej szkoły, aby w okresie jesienno- zimowym nosili elementy odblaskowe. Może to Wam uratować życie lub zdrowie.

noś odblaski

 • Jednym działań w miesiącu padzierniku było zaangażowanie wolontariuszy w pomoc przy zbiórce pieniędzy na „Dzieło Nowego Tysiąclecia” Jana Pawła II przy kościele parafialnym na Kowańcu. W ten sposób zostają finansowo wsparci uczniowie zdolni z ubogich rodzin, którzy chcą dalej się kształcić.
 • https://sphoto.nasza-klasa.pl/1716671/4/other/std/d333bf6500.jpeg

 

 • Październik to miesiąc, w którym w naszej szkole prowadzona jest akcja „Zaadoptuj psa”.  Schronisko dla psów na Kokoszkowie w Nowym Targu opiekuje około 100 psów rasowych i kundelków, małych i dużych. Pieski czekają na nowego właściciela.

1

 • 23 października obchodziliśmy Dzień Seniora. Z tej okazji wolontariusze przygotowali dla nich słodkie niespodzianki i napisali życzenia oraz odwiedzili seniorów mieszkających na Kowańcu.
 •  Od 22 października rozpoczęliśmy akcję „Kredkobranie”,  jest to zbiórka dla najmłodszych naszych Rodaków mieszkających na Kresach Wschodnich. Akcja ma trwać do końca października a dary „pojadą” na Wschód do polskich dzieci w ramach Miesiąca Misyjnego.

kredkobeanie

 

 • 18.10.2019 r. grupa wolontariuszy  już proza drugi zaangażowała się w akcję PAMIĘTAMY, która polega na posprzątaniu opuszczonych, bezimiennych grobów oraz pomodleniu się za osoby nieznane pochowane na polskiej ziemi, za żołnierzy poległych w obronie naszej ojczyzny, za naszych zmarłych wychowawców, katechetów i nauczycieli oraz zmarłych bliskich. Na grobach zapalono znicze przyniesione przez wolontariuszy.

                              1   2

 • 18.10.2019  wolontariusze wraz  grupą uczniów Dzieci Maryi obchodzili Światowy Dzień Misyjny organizowany przez LO im. S. Goszczyńskiego w Nowym Targu. W parafii NSPJ w Nowym Targu odbyła się prezentacja multimedialna prowadzona przez siostry misjonarki na temat  misji prowadzonych w Nigerii, problemów i trudów związanych z tym posłaniem. Uczniowie modlili się i śpiewali w języku nigeryjskim. Na spotkaniu w salce katechetycznej zostały też zaprezentowane przedmioty- rękodzieło wyrabiane  w regionach misji.

3 11 12

 • 16 października obchodziliśmy Święto Patrona Szkoły. Nasza szkoła od 1991 roku nosi zaszczytne mię Jana Pawła II. O godzinie 8.00 odbył się uroczysty wymarsz uczniów i nauczycieli ze szkoły ze sztandarem i papieskimi oraz polskimi flagami i portretem Jana Pawła II w stronę kościoła parafialnego. Tam odbyła się uroczysta Msza Święta, której przewodniczył ks. Wojciech Dzioboń. Uczniowie poszczególnych klas byli zaangażowani w liturgię. Po Mszy nastąpiło ucałowanie relikwii Jana Pawła II i powrót do szkoły.  Na sali gimnastycznej została powtórzona część artystyczna programu, który został  przedstawiony na lotnisku.  Następnie uczniowie obejrzeli dotyczącą postaci Jana Pawła II, jego życia i podróży. Spotkanie zorganizował pan Marek Bocheński. Szkoła została udekorowana  na tę okazję przez Dzieci Maryi. Młodsze klasy prezentowały prace plastyczne dotyczące Jana Pawła II. W klasach starszych odbyły się prelekcje o Patronie w oparciu o filmy i zdjęcia. Na uroczystości byli zaproszeni seniorzy, którymi opiekują się uczniowie.

Znalezione obrazy dla zapytania JP2

 • Z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej nie zapomnieliśmy złożyć życzenia i podziękowania naszej byłej pani dyrektor Ewe Łapsie. W imieniu wolontariuszy życzenia złożyła s. Franciszka.

 Podobny obraz

 • 10 października odbyła się pielgrzymka na Jasną Górę z okazji XIX Ogólnopolskiej Pielgrzymki Rodziny Szkół im. Jana Pawła II pod hasłem „Wstańcie chodźmy” .  Z naszej szkoły wzięło w niej udział 24 dzieci oraz 6 opiekunów. Po Mszy Świętej i oddaniu pokłonu Matce Najświętszej przed Jej Cudownym Wizerunkiem, zwiedziliśmy Jasną Górę (skarbiec, muzeum, arsenał). Wolontariusze wysłali kartki pocztowe z pozdrowieniami do naszych zaprzyjaźnionych seniorów oraz byłej pani dyrektor Ewy.
 •  „Nadal zbieramy” – przez cały rok szkolny zbieramy nakrętki na chorego Kubusia, zachęcamy wszystkich do zbiórki na ten szczytny cel.

1

 • 13. 10 2019 Dzieci Maryi wraz z wolontariuszami wzięli udział w uroczystych Nieszporach Papieskich oraz w przedstawieniu z tej okazji na  nowotarskim lotnisku. Przy słonecznej pogodzie uczniowie przedstawili program artystyczny, przygotowany przez s. Franciszkę oraz p. Bernadetę Wijas i p. Andrzeja Murzydło. Przybliżyli nam nauki Ojca Św., jego przesłanie „Wstańcie, chodźmy…”, jego pielgrzymki do ojczyzny. W modlitwie brali udział licznie przybyli uczestnicy,  dzieci, rodzice dzieci i ich bliscy.  Pod pomnikiem św. Jana Pawła II zostały złożone przez uczniów kwiaty – 40 czerwonych róż na 40 – lecie przybycia Ojca Św. do ojczyzny. Dyrekcja szkoły złożyła kwiaty oraz znicz pod pomnikiem Jana Pawła II.

5 1

O tym wydarzeniu więcej na stronie nowytarg24.pl

kliknij na link https://nowytarg24.tv/xix-dzien-papieski-na-lotnisku/

 

 •  13.10.2019 wolontariusze z naszej szkoły włączyli się w akcję  Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspomagającą młodzież z ubogich rodzin. Fundacja powstała jako  wyraz wdzięczności dla Jana Pawła II za jego posługę duchową na rzecz Kościoła i Polski. Wolontariusze zbierali datki do puszek przy kościele pod wezwaniem Matki Boskiej  Anielskiej na Kowańcu.
 • Jak co roku we wrześniu w naszej szkole odbywa się kwesta na rzecz chorych. Wolontariuszki rozdając w podziękowaniu cebulki żonkili, rozpowszechniając akcję „Pola Nadziei”, której celem jest finansowa pomoc podopiecznym Fundacji im. Adama Worwy. Wszystkim, którzy przyczynili się do wsparcia akcji – dziękujemy z całego serca.

Podobny obraz

z3 z2 1